پارک تفریحی ساحلی میرمهنا 

پارک ساحلی میرمهنا در ساحل شمالی و شمال غربی جزیره کیش در سال 1385 واقع شده، که اسکله تفریحی و ماهیگیری میرمهنا نیز در این پارک جای گرفته است و امتداد آن از مسجد خاتم الانبیاء تا میدان جاسک میباشد.

این پارک ساحلی میرمهنا با دو بخشی که دارد، مسیر اول از " مسجد خاتم تا اسکله ماهیگیری " است، در این فاز مساحت 41 هزار متر مربع با مسیرهای پیاده رو برای گردشگران تور کیش، آلاچیق ها و محل پخت کباب و پارکینگ، نمازخانه ساحلی، بازار عرب ها، کتابخانه عمومی، بازار ماهی فروشی و مسیر دوچرخه، بوفه و چایخانه دیده میشود. مسیر دوم  " بعد از اسکله ماهیگیری تا میدان جاسک " میباشد، در این فاز دوم به مساحت حدود 50 هزار متر مربع محوطه ای برای بازی کودکان است که نزدیک مسجد قدیمی جامع سفین و محله بومیان میباشد.

 

گردشگران تور کیش می توانند با ماهی گیری بر روی اسکله پارک ساحلی میرمهنا، لحظاتی دلپذیر را برای خود رغم بزنند. با وجود 4 پله در طول اسکله به راحتی گردشگران عزیز میتوانند سوار قایق ها شوند. همچنین مسافران محترم تور کیش با تماشای مسجد ساحلی خاتم الانبیا، اسکله ماهیگیری و رشته کوه های جنوبی کشور و پیاده روی بر این اسکله و تماشای لاک پشت های آزاد، سفری به یاد ماندنی داشته باشند.